Plechové strešné krytiny

Trapézové krytiny všetky

Klampiarske výrobky

Klampiarske výrobky sú normálnou súčasťou každej strechy či fasády prikrytej plechom. Zaisťujú zabezpečenie pred prienikom vody, vzduchu a zároveň predstavujú dôležitý element estetického vzhľadu strechy zo strešnej krytiny. Nižšie uvedené klampiarske dodatky nevylučujú možnosť objednať doplnky individuálnych rozmerov a tvarov, podľa potrieb klienta.

 • Hrebenáč
 • Trapézový hrebenáč
 • Úžľabie 50 cm
 • Lemovanie 25 cm
 • Horné lemovanie 25 cm
 • Dvojdielne lemovanie
 • Prístenná obruba 25 cm
 • Prístenná obruba podplechová
 • Komínová obruba
 • Štítová obruba
 • Odkvapový pás
 • Parapet
 • Sneholapač

Montážne diely a doplnky

Montážne diely

Do tejto kategórie patria skrutky typu FARMER, stolárske klince, nity, ap. Sú to diely, ktoré musia spĺňať vysoké požiadavky, nakoľko predstavujú integrálnu časť strešnej krytiny. Spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí garantujú vysokú kvalitu svojich výrobkov príslušnými certifikátmi. Čo sa týka skrutiek typu FARMER, dôležité sú: zaistenie pred koróziou príslušným pozinkovaním, kvalita podložky z tesniaceho materiálu EPDM, ktorá sa po namontovaní sama vulkanizuje k plechu a tak vytvára tesný spoj. V našej ponuke máme skrutky typu FARMER pozinkované a potiahnuté, určené pre drevené a oceľové konštrukcie od výrobcov ako ESSVE, INFO-GLOBAL, GUNNEBO.

Tesnenia

Univerzálne a profilované tesnenia sa vyrábajú zo špeciálnych polyetylénových a polyuretánových pien veľmi vysokej trvácnosti. Montujú sa pod hrebenáče, v žľaboch alebo pri odkvapoch. Zabezpečujú pred prieniku vody, snehu a iných nežiaducich elementov pod strešnú krytinu, a súčasne umožňujú slobodný obeh vzduchu. Profilované tesnenia sú vyrobené zo sieťovanej polyetylénovej peny. Ich tvar je prispôsobený ku každému druhu plechu. Vďaka štruktúre zatvorených buniek polyetylénu absorpcia vody nie je vyššia ako 1%. Preto profilované tesnenia musia mať ventilačné otvory príslušného tvaru a veľkosti. Vtedy sa para, ktorá sa hromadí pod strešnou krytinou, ventilačným otvorom odvádza von. Univerzálne tesnenia sa vyrábajú z mäkkých polyuretánových pien, ktoré prepúšťajú vzduch, čo priaznivo vplýva na proces ventilácie strechy. Vďaka elastickosti materiálu ľahko sa dopasujú ku každému tvaru plechu a ideálne vyplnia medzery.

Tesárske tesnenia

Je to ďalšia skupina výrobkov súvisiacich s tesnosťou strechy. Sú to homogénne kaučukové materiály s vysokou odolnosťou voči meniacim sa atmosférickým podmienkam. Sú vhodné na spájanie, zabezpečenie a utesnenie lemov a spojov, pri opravách netesných striech a ich častí. Dostupná farebná paleta zaručuje estetickú realizáciu prác na strechách z plechu.

Tesniaci pás

samolepiaci, vodotesný, viacvrstvový pás na báze hliníka a bitúmenu. Používa sa na zatesnenie strechy namiesto tradičných klampiarskych dodatkov, zatesnenia klampiarskych dodatkov pri žľaboch, pri odkvapoch, komínoch, svetlíkoch, ventiláciách a strešných oknách. Je mrazuvzdorný, odolný voči žiareniu UV a premenným atmosférickým podmienkam.

Tesniace manžety Master Flash

naprojektované pre profily strešných krytín s elastickým základom a s izolačnou vrstvou slúžia ako tesnenie všetkých prechodov cez krytinu, ako sú ventilačné rúry, antény, ap. Sú vhodné pre rôzne profily a sklony striech. Majú vysoký teplotný rozsah od -55 do +100° C, čo je pri plechových krytinách veľmi dôležité.

Akrilový lak

Kvalitná renovačná farba na oceľ pokrytej polyestrom, metódou coilcoatingu. Charakterizuje sa vysokou odolnosťou voči vplyvu atmosférických podmienok. Schne na otvorenom vzduchu. Používa sa tiež ako zabezpečenie všetkých rezaných miest.

Kontaktný formulár

Polia s hviezdičkou * sú povinné.
*
*
*